• Krośnice

  Kłęby pary, zapach palonego drewna, charakterystyczny głos stukotu kół - tak od samych bram wita nas Krośnicka Kolej Wąskotorowa.

 • Toledo

  Toledo - niesamowite miejsce w słonecznej Hiszpanii... Wąskie uliczki, kolorowe stragany, zabytki i niesamowite widoki - tak najszybciej można scharakteryzować to miejsce

 • Sky Tower

  "Mieć u stóp cały świat..." - obserwując Wrocław z wysokości 200 metrów można odnieść właśnie takie wrażenie. Rozświetlony Wrocław nocą robi niesamowite wrażenie.

 • Międzybrodzie Żywieckie

  Międzybrodzie jest numerem jeden wśród naszych odkryć atrakcyjnych miejsc na udany wypoczynek. Jest to niesamowite miejsce, które zapada na długo w pamięci.

 • Auschwitz

  Auschitz-Birkenau to lekcja bolesnej i wstydliwej historii dla całej ludzkości... Miejsce pamięci milionów istnień ludzkich...

Relacje ze świata

ZOO w Opolu

ZOO w Opolu po pamiętnej powodzi z 1997 roku zostało odbudowane niemalże od podstaw. Pozwoliło to na powstanie nowoczesnego ogrodu zoologicznego. Pierwszym co rzuca się w oczy to brak klatek. Zwierzęta przechadzają się po dużych wybiegach przeważnie oddzielonych od zwiedzających fosą lub niewielkim murkiem. Zwiedzanie urozmaicone jest poprzez pokazy karmienia zwierząt. karmienie uchatek zoo opoleWidowiskowe okazały się być posiłki uchatek oraz goryli (w Polsce gorle można zobaczyć tylko w dwóch miejscach w warszawskim zoo oraz włąśnie w opolskim). Uchatki podczas karmienia wykonują z gracją i wdziękiem różnego rodzaju sztuczki. zoo opole gorylGoryle natomiast zdumiewają swoją wielkością. Odczucie siły tych zwierząt jest spotengowane bezpośrednią bliskością wybiegu i zwiedzających (może 4 metry odległości). ZOO w Opolu jest sporych rozmiarów, a występowanie dużej ilości zieleni pozwala zapomnieć, iż obiekt znajduje się zaledwie parę minut drogi od dworca głównego. Niska cena biletów sprawia, iż wycieczka do opolskiego zoo jest dobrym pomysłem na spędzenie weekendu. Jeśli nie wiesz gdzie pojechać na jednodniową wycieczkę to wyżej opisana propozycja wydaje się być niezłym rozwiązaniem.
Podczas naszej wizyty w opolskim zoo wykonaliśmy zdjęcia i nagraliśmy zdjęcia i wykonaliśmy krótki filmik, który jest dostępny tu:
Galeria ZOO Opole
Karmienie uchatek kalifornijskich ZOO Opole