Zakopane

Spis treści

Zakopane jest jedną z najpopularniejszych wypoczynkowych miejscowości w polskich górach. Do niej trafiliśmy i my. Samo Zakopane w sezonie oraz weekendami jest nieco zatłoczone.
Warto jednak się wybrać w czasie mniej atrakcyjnych terminów, nie oznacza to jednak brak atrakcji o czym będziecie mogli się przekonać czytając dalszą cześć naszej relacji. W samym mieście jest co zwiedzać. My polecamy zakopane krupowkiKrupówki - zwłaszcza wieczorem przy blasku latarnianych świateł. Na całej długości ulicy porozstawiane są liczne kramy z pamiątkami, mimowie, drewniane wozy, z których sprzedawane są oscypki, karykaturzyści.  Wśród całego mnóstwa kuglarzy pragnących umilić spacer turystom i przy okazji zarobić parę dudków zainteresował nas szczególnie wizualno-muzyczny pokaz z użyciem uroczej kukły. zakopane marionetkaMarionetka "gra" na fortepianie wydając śmieszne odgłosy i robiąc zaskakujące miny. Jest to całe kilkunastominutowe, dobrze przemyślane i zaplanowane show, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy. Ciekawą atrakcją turystyczną jest też ławeczka na Krupówkach. Można na niej usiąść i "poczytać" gazetę zerkając przez ramię rzeźby. Jest to o tyle ciekawe, gdyż jedna z otwartych stron gazety nie ma wypełnienia, jest pusta na wylot. Siedzącą na ławeczce osobę widać jest tak jakby była w ramie obrazu. Dokładnie jak to wygląda pokazuje kamera wideo rejestrująca obraz na żywo. Dostępna jest pod tym linkiem.
Gdy pogoda nie sprzyja górskim wędrówkom możemy wybrać się do wesołego miasteczka zakopane wesole miasteczkolub kina 5D - poza obrazem 3D kino charakteryzuje się ruchomymi fotelami, pryskającą wodą oraz podmuchami powietrza.

Gdzie spaliśmy: Polecamy pokoje gościnne "Dom Pod Sarnią". Głównymi zaletami są, ciepłe, ładne, zadbane, z widokiem na Giewont pokoje z łazienkami. Dom znajduje się 15 minut drogi od Krupówek i 5 minut drogi od szlaków.2zakopane tatry giewont

 

 

Gdzie zjeść: Nam do gustu przypadło "Zbójnickie Jadło". Na Krupówkach są 2 takie lokale. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że jedzenie jest tam sprzedawane na wagę - sami wybieramy co i ile chcemy zjeść - smacznie i oryginalnie.

 
Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy