Pergola nocą

Pergola jest kolejnym z miejsc, które nieco już zapomniane przez władze miasta zostały w ostatnim czasie odrestaurowane. Zaowocowało to powstaniem całkiem nowego kompleksu fontan.

Na całym świecie jest zaledwie kilka podobnych projektów. Urokowi całego przedsięwzięcia dodaje bajeczne położenie - zaraz obok, przywracanej w tym momencie do dawnej świetności, Hali Stulecia (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) oraz otoczeniu Parku Szczytnickiego. Pergola WrocławPergola ma długość około 1500 metrów!

Zbudowana jest z około 750 masywnych kolumn ustawionych w 2 rzędach i zwieńczonych drewnianym okratowaniem dla winorośli.

Codziennie (poza sezonem zimowym) o pełnych godzinach (od 10.00 do 22.00) odbywają się krótkie pokazy w rytn muzyki. Warto się wybrać na nie jednak o 21.00 lub 22.00 gdy fontanny pokazują prawie wszystkie swoje możliwości. Pergola Wrocław pokaz specjalnyOd czasu do czasu odbywają się wyjątkowe pokazy specjalne z użyciem laserów i projekcjami obrazów na powstałym wodnym ekranie. Całość dopełniają utwory muzyki klasycznej. Gwarantuję, że niejednemu z Was po plecach przejdą ciarki ;) Zachęcam do oglądnięcia zdjęć zwłaszcza z nocnego pokazu!!

Wycieczka wieczorną porą na Pergolę jest genialną odpowiedzią na pytanie gidze na weekend. Wrocław oferuję niezliczone atrakcje turystyczne, jednak wyżej opisany kompleks uważam za obowiązkowy!

 W najbliższym położeniu znajdują się Ogród Japoński oraz Ogród Zoologiczny, do którego zwiedzenia serdecznie namawiam.

Informacje na temat terminów specjalnych pokazów można znaleźć tutaj: http://www.wroclaw.pl/m116906/p116905.aspx

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy