Władysławowo

Spis treści

Jedno z bardziej znanych miejsc wypoczynkowych naszego wybrzeża,  bardzo bogatych w atrakcje turystyczne. Położone jest u nasady Półwyspu Helskiego. zatoka puckaZlokalizowane jest między wodami Bałtyku a Zatoki Puckiej.

Miasto stanowi doskonałą bazę wypadową do okolic Trójmiasta jak i samego Półwyspu Helskiego. Podczas naszego pobytu (połowa czerwca) udało się nam poznać dwa odmienne oblicza tej miejscowości. W pierwszej części (przed sezonem) Władysławowo żyło ospale własnym życiem typowego małego miasteczka, natomiast podczas tak zwanego „długiego weekendu” miasto zmieniło się nie do poznania. Wraz z napływem turystów zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu sklepy z pamiątkami i różnego rodzaju punkty gastronomiczne.

Wyprawa w takim terminie ma tą zaletę, iż można znaleźć noclegi o połowę tańsze niż ma to miejsce w sezonie, a pogoda niekoniecznie musi być gorsza niż w pozostałych miesiącach lata. Można się o tym przekonać oglądając galerię zdjęć.
My zdecydowaliśmy się na nocleg w Willi Sunrise, która oferuje atrakcyjne ceny zwłaszcza poza sezonem. Ciekawostką jest to, iż kolorystyka pokoi jest dobrana nieprzypadkowo umożliwiając zastosowanie chromoterapii (leczenie kolorami). Polecamy zapoznanie się z Ich ofertą oraz cennikiem.  

W samym Władysławowie polecamy zwiedzić przede wszystkim port, nabrzeże z falochronami, Dom Rybaka (z tarasem widokowym i darmowymi stacjonarnymi lornetkami) oraz oczywiście plaże (są zadbane, posiadają deptak, po którym mogą bez problemu poruszać się osoby na wózkach inwalidzkich jak i rodzice z wózkami dla dzieci). dom rybakaObowiązkowymi atrakcjami są smażone ryby, spacer plażą o zachodzie słońca oraz przepyszne gofry podawane na różne sposoby, które nigdzie indziej nie smakują tak jak nad morzem ;)


Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy