Szczyrk

Spis treści

W tym roku koniec wakacji złapał nas w Beskidach. Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy w sierpniu był Szczyrk. Samo miasto jest bardzo zadbane. Znakomita większość infrastruktury turystycznej skoncentrowana jest wzdłuż głównej ulicy.

Korzystając z dobrej pogody zaraz po przyjeździe udaliśmy się na przechadzkę po mieście. Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się tuż przy Urzędzie Miasta gdzie znajduje się coś w rodzaju deptaka.

Jest tam sporo ławeczek, fontanna, drzewa i miejsce do spacerowania. Można stąd dojść wzdłuż brzegu Zylicy do skoczni narciarskiej. Akurat trafiliśmy na trening skoczków.Gdzie zjeść? Pierwszego dnia naszego pobytu wstąpiliśmy do meksykańskiej restauracji Green Pub. Lokal podzielony w sumie jest na strefy tematyczne, powiązane ściśle z serwowanymi potrawami. Jedząc burrito można podziwiać stare, czarno-białe fotografie z odległego Meksyku. W lokalu można znaleźć jeszcze grecki i włoski kącik. Co do potraw to było tam bardzo aromatycznie i smacznie. Polecamy zwłaszcza  grecką zapiekankę Musaka, Burrito oraz moje ulubione Lomo Salado :)

Trafiliśmy na ciekawą promocję - kawa mrożona do posiłku gratis. Zasmakowawszy raz w tej restauracji stołowaliśmy się w niej do końca naszego pobytu.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Gość - WIKI

    Bardz fajnie jest w Szczyrku. Uwielbiam tam być. Bardzo ładne miejsce na zdjęcia.