Srebrna Góra

Spis treści

Srebrna GóraSrebrna Góra jest malowniczo położoną małą, górską miejscowością. Rozciąga się wzdłuż głównej drogi prowadzącej przez dość stromą dolinę. Miasteczo posiada bogatą historię oraz ciekawe atrakcje turystyczne,

których namacalnymi dowodami jest największa w Europie górska twierdza czy też wiadukty kolejowe – pozostałości po górskiej kolejce zębatej.

Baza noclegowa, jak na taką małą miejscowość, prezentuje się całkiem przyzwoicie. My zdecydowaliśmy się nocować w Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej / www.srebrna.com /, które mieści się w ponad 200 letnim budynku z czerwonego piaskowca. Poza klimatycznymi pokojami CTN ma w swojej ofercie organizację między innymi zjazdów na linach, strzelania z łuków, spotkania z żołnierzami regimentu srebrnogórskiego czy zajęcia plastyczne. Centrum ugości nas także domowym posiłkiem.Twierdza w Srebrnej Górze

 Jeśli chodzi zaś o bazę gastronomiczną Srebrnej Góry to my osobiście polecamy "Stodołę". Lokal, jak nie trudno zgadnąć, usytuowany jest w starej stodole. Miejsce to posiada swój urok: drewniane stoły i ławy, świece, oraz kominek.

W knajpce jest całkowity zakaz palenia. Jeśli już tam traficie (ul. Kąpielowa 2a) to polecamy żurek z kiełbasą, boczkiem i sosem czosnkowym w chrupiącym chlebie.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy