Ślęża

Na Ślężę wchodziliśmy już parę razy a z ostatniego podejścia przedstawimy teraz małą relację. Wejście na to wzniesienie jest ciekawą propozycją na jednodniowy, rodzinny wypad poza miasto. Tym razem postanowiliśmy dostać się na szczyt od strony Przełęczy Tompadła.

ślęża kościółZnajdują się tutaj 2 szlaki. Dla osób z dziećmi polecamy podejście łagodnym żółtym szlakiem (nam dotarcie na szczyt zajęło zaledwie 40 minut). Bardziej wprawionym w wędrówkach polecamy szlak niebieski. Na samym szczycie znajduje się wieża nadawcza

(Ślęża i wieża widoczne są z oddalonego o 30 km Wrocławia), schronisko, stary kościół, miejsca na ognisko, punkt widokowy, kultowa rzeźba pogan przedstawiająca niedźwiedzia, wieża widokowa.
Będąc na szczycie warto wybrać się na wieżę widokową. Aby do niej dotrzeć trzeba udać się za stary kościół gdzie dalej poprowadzi nas niebieski szlak.
Drogę powrotną, dla urozmaicenia, pokonaliśmy szlakiem czerwonym prowadzącym do Sobótki. Na trasie tej znajdują się jeszcze dwie inne pogańskie rzeźby. Przedstawiają one osobę z rybą oraz dobrze już nam znanego niedźwiadka ;)

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy