Ogród Zoologiczny

Jedną z wielu atrakcji turystycznych Wrocławia niewątpliwie jest miejski ogród zoologiczny. W pełni na miano "atrakcji" miejsce to zasługuje dopiero od niedawna. Dotychczas zoo było zaniedbane a zwierzęta przetrzymywane w małych wybiegach.

Z przykrością patrzyło się na niedolę jego mieszkańców. Od jakiegoś czasu widać pozytywne zmiany. Zwierzęta są wypuszczane na nowe, większe, zmodernizowane wybiegi. Z niecierpliwością czekamy na rok 2012 (ale nie ze względu na Euro 2012 ;) ), w którym to roku zostanie otwarte Afrykanarium z ogromnymi akwariami morskimi. Na dnie akwariów będą ciągnęły się tunele dla zwiedzających!!

Obecnie naszymi ulubionymi miejscami do zwiedzania są: nowo powstały wybieg dla niedźwiedzi brunatnych, basen Zoo Wrocław - Skorpion świecący w promieniach UV- fokarium (warto się tam wybrać w godzinach karmienia, czyli 11.00 i 14.00),

motylarnia (jest to pomieszczenie z tropikalną florą oraz latającymi swobodnie nad naszymi głowami motylami), małpiarnia, w której swobodnie biegają małe małpki (nazwy ich niestety nie pamiętamy) oraz mało widoczny ale warty wysiłku poszukania leniwiec, który wisi ponad naszymi głowami i zazwyczaj sobie śpi pośród gąszczu gałęzi i lin, dom gibbonów (niezwykłe jest to, że pomiędzy nami a gibbonem znajduje się przeźroczysta płyta a po obu jej stronach są ławeczki). Jeśli będziesz miał/miała szczęście to może uda się Tobie posiedzieć twarzą w twarz z tą jakże człekokształtną małpą - niesamowite przeżycie. Jeśli do zoo wybierasz się z Zoo Wrocław Motylarniapociechą to koniecznie musisz trafić do "zwierzęcego dziecińca". Znajdują się tutaj wolno biegające kozy, które można pogłaskać. Inną atrakcją cieszącą się dużą popularnością wśród dzieci jest mini park linowy zbudowany specjalnie z myślą o Nich.

Wrocław Zoo gibonNamiastki tych wszystkich atrakcji możesz zasmakować oglądając galerię zdjęć.

Jeśli nie masz pomysłu na to gdzie na weekend się wybrać to polecamy właśnie wrocławskie zoo oraz inne atrakcje turystyczne znajdujące się w jego najbliższym otoczeniu.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat Wrocławskiego ZOO to zapraszam na http://www.zoo.wroclaw.pl/

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy