Polanica Zdrój

Niestety w Polanicy spędziliśmy zaledwie 3 dni i to w deszczową pogodę, ale to co udało nam się zwiedzić opisujemy poniżej. Niewątpliwie główne atrakcje turystyczne tworzą park zdrojowy oraz pijalnia.

W okolicach pijalni warto poszukać fontanny o ciekawej konstrukcji. Podstawową część konstrukcji stanowi kamienna kula, umieszczona na cokole, która sprawia wrażenie unoszenia jej przez wodę. Każdy z przechodniów może podejść i przy pomocy siły własnych rąk wprawić kulę w ruch.

Ciekawym pomysłem jest też szlak oznakowany czerwonym sercem na białym tle.
Osobom żądnym wrażeń proponujemy wizytę na letnim torze saneczkowym. Trasa liczy prawie pół kilometra długości a saneczki można rozpędzić do prędkości 40 km/h.

Jeśli masz ochotę na krótki spacer to polecamy taras z pięknym widokiem na okolicę znajdujący się nieopodal toru saneczkowego. Mimo tego, iż nasz pobyt w tym mieście był krótki to z czystym sumieniem możemy polecić to miejsce choćby na troszkę leniwy weekendowy wypad.
Po powrocie do domu warto od czasu do czasu wejść na stronę podaną poniżej, żeby zobaczyć panorame 360 stopni zrobioną z lotu ptaka i przypomnieć sobie jak fajnie było w Polanicy :)
http://www.polanicazdroj.pl/pano/polanica-zdroj/

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy