Muszyna

Spis treści

Muszyna mieści się w odległości paru kilometrów od większej i bardziej znanej miejscowości uzdrowiskowej - Krynicy Zdroju. Jest to małe miasteczko zamieszkane przez około 5000 ludzi. Pierwszym wrażeniem po przybyciu był

lekki niepokój o zapełnienie czasu pełnego tygodnia, który tutaj właśnie spędziliśmy. Już po pierwszym dniu przekonaliśmy się, że nie będzie problemu ze znalezieniem ciekawych atrakcji na czas pobytu. Przechodząc do sedna sprawy: w samym mieście można spędzić cały dzień. Do dyspozycji turystów jest wieża widokowa Wieża widokowa w Muszynie (dojdzie się do niej ulicą Mściwujewskiego przechodzącą potem w Aleję Zdrojową), z której rozciąga się widok na miasto oraz okoliczne wzniesienia.

Tuż nieopodal wieży znajduje się "siłownia pod chmurką". Są tu rozstawione sprzęty do ćwiczeń, z których można korzystać za darmo. W Muszynie znajdują się dwie takie siłownie. Druga położona jest wzdłuż Popradu. Kolejnym punktem widokowym są ruiny XIV wiecznego zamku. Znajduje się on nieco na uboczu miasta. Po 20 minutach marszu lasem dochodzimy na szczyt fortyfikacji. Podczas naszego pobytu (wrzesień 2012) była budowana oświetlona trasa prowadząca do zamku. Mamy nadzieję, że dzięki temu bez problemów będzie można tu przyjść nocą i podziwiać Muszynę po zmroku oświetloną latarniami oraz światłami domostw.

Bardzo ciekawą propozycją jest wybranie się na spacer po rezerwacie Las Lipowy "Oberżyska" - unikat na skalę europejską. Przez rezerwat prowadzi ścieżka edukacyjna o łatwym poziomie trudności i długości 4,2 kilometra. park lipowy w Muszynie

Będąc w rynku warto udać się do sklepu z czeskimi i słowackimi artykułami. Można tu kupić nie tylko alkohole charakterystyczne dla tych państw ale również słodycze, przyprawy i inne produkty spożywcze (wychodząc z poczty trzeba pójść w prawo i na rogu ulicy skręcić w prawo i przejść kilkadziesiąt metrów - sklep znajduje się po drugiej stronie ulicy).

Baza gastronomiczna, jak na tą wielkość miasta, jest dobra. Szczególnie polecamy pizze w pizzerii Rzym (w rynku) oraz restaurację, której nazwy nie pamiętamy. Wychodząc z pizzerii Rzym należy skręcić w lewo i przejść parę kroków. Nazwy tej restauracji nie pamiętamy ale smak jedzenia jest nie do zapomnienia. Wszystko bardzo smaczne, aromatyczne, kolorowe i gorące. Czasami na posiłek trzeba czekać 20-30 minut, ale czekać na tak smaczne jedzenie naprawdę warto!

W Muszynie jest duży wybór noclegów. My zdecydowaliśmy się na nocleg w "Spokojnym Domu". Do dyspozycji mieliśmy parking, kominek, bezprzewodowy internet, oraz stolik z ławeczką znajdujący się tuż przy wejściu do pokoju. Śniadania jedzone na świeżym powietrzu przed wyruszeniem na wycieczkę miały niepowtarzalny klimat.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy