Lądek Zdrój

Spis treści

Mała, posiadająca około 6000 mieszkańców, urokliwa, bogata w atrakcje turystyczne, miejscowość położona między Górami Złotymi oraz Krowiarkami. Dojazd za pośrednictwem PKP możliwy jest tylko do Kłodzka Miasta, dalszą część drogi można pokonać za pomocą

PKSu, prywatnych busów lub taksówek (mała uwaga praktyczna: bilet na PKS kosztuje około 7 zł, natomiast taksówkarze szukający „jeleni” bezpośrednio na dworcu PKP biorąc 20 zł od osoby). Z niewaiadmomych dla nas przyczyn miasteczko to jest o wiele mniej popularne i znane niż podobne uzdrowiska znajdujące się w tym rejonie: Polanica Zdrój czy Kudowa Zdrój.

Rynek miasta prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Turystom natomiast spodobają się liczne, okoliczne szlaki turystyczne, przyrodnicze i rowerowe o różnym stopniu trudności. Jeśli szukasz miłej pamiątki dla bliskich to zapraszamy do miejscowej mydlarni (ul. Cienista, mydlarnia mieści się dosłownie pod muszlą koncertową). Można tu kupić aromatyczne mydła ręcznie robione oraz wonne balsamy do ciała – polecamy :)

 Rynek w Lądku Zdroju

Gdzie zjeść: Smacznie i w przystępnych cenach jedliśmy w restauracji „Roma” ul. Ostrowicza 3a (bogata oferta spaghetti, makaronów zapiekanych oraz danie czeskie – knedliki ze schabem wędzonym i potem pieczonym z kapustą zasmażaną). Lokal znajdujący się na ulicy Cienistej. Prowadzony przez sympatyczne Panie, które potrafią stworzyć domową atmosferę. Dużym plusem jest to, iż potrawy są przygotowywane w tradycyjny sposób a nie odgrzewane w mikrofalówce.

Gdzie nocowaliśmy: Lądek Zdrój,Willa Dana, ul. Wolności 10. Pokoje z łazienką, lodówką, telewizorem a właściciele pensjonatu bardzo mili – dlatego też polecamy.

 
Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy