Kudowa Zdrój

Spis treści

Kudowa Zdrój jest jedną z miejscowości uzdrowiskowych Dolnego Śląska. Osobiście przypadła nam bardziej do gustu niż znajdujaca się nieopodal Polanica Zdrój. Już w samym mieście mamy sporo możliwości zwiedzania

- kolejne atrakcje turystyczne postaramy się przedstawić w dalszej cześci artykułu. Spacerując po mieście polecamy zwiedzić sporych rozmiarów park zdrojowy karmienie gołębi w Kudowie Zdrojupołożony tuż obok pijalni. 
Przechadzając się licznymi ścieżkami warto podejść do znajdującego sie tam stawu zamieszkałego ptrzez liczne ryby i ptaki wodne. Mieszkańcy jeziorka chętnie zasmakują chleba rzucanego przez turystów. Na placu obok wyjścia z pijalni zazwyczaj znajdują się gołębie, które zawsze są głodne ;) Jeśli spostrzegą kromkę w Twoich rękach to zaraz zleci się niezłej wielkości gromadka. rybki w stawie w Kudowie ZdrojuCiekawą propozycją, nie tylko dla dzieci, jest zwiedzanie miejscowego muzeum zabawek. Sami już dawno wyrośliśmy z bajek, ale widok Msia Koralgola czy Pingwina Pik Poka potrafi rozczulić. W mieście znajduję się jeszcze jedno muzeum - żaby. Naszym zdaniem nie jest warte, żeby specjalnie sie tam wybierać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by będąc w okolicy zobaczyć eksponaty zwiazane z tym miłym płazem.

Będąc w tym mieście koniecznie musisz się wybrać na zupę cebulową z grzankami, kawałkami szynki i zółtym serem podawaną w Restauracji Zdrojowej (ul. Słoneczna 1)

 

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy