Krośnice - Kolejka wąskotorowa

Kolejka wąskotorowa w Krośnicach to stosunkowo młody punkt na polskiej mapie atrakcji turystycznych. Została otworzona 25 maja 2013. Główną atrakcją jest oczywiście sam przejazd kolejką (proponujemy wizytę w weekend, gdy po trasie kursuje parowóz a nie, tak jak ma to miejsce w dni powszednie, lokomotywa spalinowa).

 

Wrażenia z przejazdu są bardzo pozytywne. Sam zapach dymu, widok kłębiących Kolejka wąskotorowa w Krośnicach podczas jazdysię obłoków pary i charakterystyczny wesoły dźwięk gwizdka wprawiają w wesoły nastrój. Całości uroku dodaje maszynista, który przewozi pasażerów z uśmiechem na twarzy.

Sam przejazd (2 okrążenia) trwa około 15-20 minut. Wychodząc z założenia, że lepszy jest niedosyt niż przesyt uważamy to za optymalny czas przejazdu. Z okien wagonu można obejrzeć całość terenu, po którym można potem pospacerować.

Zobaczyć można tutaj między innymi pałac Volmersteinów.jeziorko na terenie krośnickiej kolejki wąskotorowej Do dyspozycji turystóww są park, plac zabaw, lokomotywa wraz z wagonami do zwiedzania, miejsce na ognisko oraz staw, którym w najbliższym czasie będzie można się wykąpać. Dodatkowo polecamy spacer Ścieżką przyrodniczą "Stawy krośnickie" - dokładniejsze informacje na temat jej przebiegu znaleźć można na stronie kolejki w zakładce "turystyka":
www.krosnicepelnapara.pl
Podsumowując: Krośnicka Kolej Wąskotorowa to bardzo ciekawa propozycja na spędzenie dnia na świeżym powietrzu. Jest to jedna z nielicznych czynnych w Polsce tras turystycznych kolejki wąskotorowej. W naszej historii wypraw na podobną atrakcję trafiliśmy na wschodzie Polski, w miejscowości Hajnówka.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy