Arboretum Wojsławice

Tym razem zaprezentujemy Arboretum w Wojsławicach. Jest to miejsce idealne na jednodniową wycieczkę. Znajduje się w odległości około 50 km od Wrocławia - pomiędzy Dzierżoniowem, a Strzelinem.

  Arboretum, mówiąc najprościej, to teren, na którym zgromadzona jest kolekcja drzew, krzewów oraz innych roślin. Przypomina to, opisany już przez nas, ogród botaniczny z Wrocławia. Arboretum w Wojsławicach jest znacznie okazalsze. Jego obszar jest ponad 8 raz większy od wrocławskiego ogrodu botanicznego.

Do dyspozycji zwiedzających jest duży bezpłatny parking. Na terenie arboretum, lawenda w arboretum w wojsławicachpoza 6000 gatunków i odmian roślin, do dyspozycji gości są wystawy tematyczne, sklepiki z jedzeniem, miejsce do przewijania małych dzieci, internet bezprzewodowy, gniazdka z prądem przy stolikach, niezliczona ilość ławek oraz różnego typu miejsc do siedzenia a nawet zadaszone miejsce na ognisko. My zwiedzaliśmy to miejsce pod koniec lata.

Jednak przepięknie jest tutaj o każdej porze roku. Wiosną gdy wszystko budzi się do życia, latem gdy kwitną rośliny oraz polską złotą jesienią. Warto wejść na wzniesienie znajdujące się w arboretum. arboratum w wojsławicach Rozciąga się z niego ciekawa panorama okolicy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie arboretum:
http://www.arboretumwojslawice.pl

Będąc w tych okolicach warto wybrać się również do oddalonej o około 3 kilometry wytwórni bombek choinkowych.

Skomentuj
warunki użytkowania.
Komentarze
  • Brak komentarzy